EREN DERDİYOK

Dergimizin kapağı için Galatasaraylı futbolcu Eren Derdiyok, eşi Kardelen Derdiyok ve 6 aylık kızları Dina ile çok keyifli bir çekim gerçekleştirdik. Bu esnada Dina’yı ve sağlığı da konuşmayı ihmal etmedik.

Profesyonel futbol hayatınız, dışarıdaki Eren’in hayat düzeninde, sağlığında ne gibi etkiler bırakıyor?

E.D.: Tabii her şekilde etkileri var. Günlük hayatımda yediklerime içtiklerime çok dikkat ediyorum, uyku düzenime dikkat ediyorum. Her gün idmandan sonra öğlen uykumu aksatmamaya dikkat ediyorum mesela. Tabii ki profesyonel anlamda bu işi yapmayan biriyle kendimizi kıyaslayamayız, bizim çok daha dikkat etmemiz gerekiyor. Tabii bunun etkileri de haliyle tamamen pozitif dönüyor.

Kardelen Hanım, eşinizin profesyonel olarak bir sporla uğraşıyor olması sizin hayatınızı nasıl etkiliyor?

K.D.: Bir kere Eren’le evlendikten sonra evde daha sağlıklı yemekler hazırlamaya başladım. Daha fazla hareket hayatıma girdi. Eren her gün öğlen uykusuna yatar. Dina’dan önce ben de uyuyordum. Mesela akşam yürüyüşlerimizi mutlaka yapıyoruz. Ben sabahları da yürüyüş yapıyorum. En büyük değişim yemeklerin kalorisinde oldu.

Eşinizin hamilelik döneminde Ona nasıl destek oldunuz?

E.D.: Kardelen bana profesyonel hayatımda nasıl destek oluyorsa, ben de ona hamilelik döneminde aynı şekilde destek oldum. Başka türlü zaten olmaz, ikimizin de birbirimizin desteğine ihtiyacı var, özellikle hamilelik döneminde daha fazla ihtiyacımız vardı. Bu hala böyle, her zaman birbirimize destek oluyoruz.

Kızınız doğduktan sonra hayatınız değişti mi?

E.D.: Çok değişti. Şöyle anlatabilirim, dışarıdan hep duyuyorduk çocuğun ne kadar farklı ne kadar bambaşka olduğunu. Kızım ilk doğduğunda tam olarak algılayamamıştım. Bana yabancı gibi geldi, tanımıyorum, bilmiyorum. Sonrasında birkaç kere kucağıma alınca, onu uyurken görünce, bir kere gözünün içine bakınca film orada kopuyor. Gerçekten bambaşka bir duygu ve her geçen gün daha da farklı oluyor. Dina şimdi 6 aylık oldu, her gün ona yeniden aşık oluyorum.

K.D.: Dina’dan sonra tabii ki hayat çok yorucu olmaya başladı. Özellikle geceleri çok fazla uyanmak durumunda kalıyoruz. Bazen ben kalkıp bakıyorum, bazen Eren. Onun dışında her şey çok daha güzel oldu diyebilirim.

Kızınızın sağlığı, temizliği konusunda fazla hassas davranan helikopter ebeveynlerden misiniz?

E.D.: Yok. Eşim de öyle değil. Tabii eşimin de. benim de dikkat ettiğimiz şeyler var. Evde temizlik konusunda çok dikkat ediyoruz tabii doğal olarak. Ama öyle aşırı üstüne düşme gibi bir durumumuz yok.